• |
ide | kryesore

VIDEO/ Gruaja e Adriatik Llallës u tregon gishtin e mesit gazetarëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Shtetit nuk e gjeti në banesë ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Me urdhrin e arrestimit në dorë të lëshuar nga SPAK forcat e rendit mësynë në banesën e tij në Tiranë, por dolën duarthatë.


Më herët në banesë mbërritën gazetarët dhe kamerat kanë fiksuar momentin kur bashkëshortja e tij mbërriti në shtëpi. Përpara se të hynte në banesë ajo u nxori gishtin e mesit gazetarëve të mbledhur para banesës tek rruga e Elbasanit.

Po sot në media qarkulloi një foto e Llallës duke pritur trenin në Romë të Italisë.

Sipas të dhënave të sistemit TIMS rezulton që ai të ketë lënë vendin 2 javë më parë. Gjykata e Posaçme e Apeli e dënoi këtë të mërkurë me 2 vjet heqje lirie ish-kryeprokurorin. ©LAPSI.al


8 Comments

    1. Nuk jam nga veriu por jam shpellar si shume miq te mi, Ai zotnia ishte i LSI e cila bashke me Socialistin Meta, insitoi per ta vene ne krye te prokurorise. Nuk ishte propozim i PD..Eshte nga Gramshi i cili voton thuajse i gjithi per PS.

  1. O Llalle po boni 2 vjet burg se su bo qameti. Ikin fluturojn sic u bome 2 vite ne pandemi. Ama kur te dalesh del si zotni milioner burre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu