• |
ide | kryesore

Vendosja e reciprocitetit, MPB e Kosovës ka lëshuar deri më tani 6,375 targa të përkohshme

-Instant, Lajme, Të fundit

“Gjatë periudhës 20 – 22  Shtator 2021, Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), respektivisht Agjencia për Regjistrim Civil (ARC), ka administruar gjithsej 6375 targa të përkohshme në të gjitha Pikat e Kalimit Kufitar (PPK) dhe Qendrat e Regjistrimit të Automjeteve në mbarë territorin e Republikës së Kosovës.”


Sipas statistikave nga MPB, në pikën kufitare Dheu i Bardhë janë lëshuar 1,616 targa të përkohshme, në Merdar 1309, në Jarinje 13, në Bërnjak 11 e kështu me radhë. Kujtojmë se policia e Kosovës po vazhdon të qëndroj në pikat kufitare 1  dhe 31 në Jarinje dhe Bërnjakë, pasi që qytetarët serbë edhe sot po vazhdojnë të mbajnë të bllokuara rrugët në këto pika.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu