• |
ide | kryesore

Zjarr në kodrat e Ardenicës në Fier

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një tjetër zjarr ka rënë mesditën e sotme edhe në kodrat e Ardenicës, në Fier, në vendin e njohur si kodrat e Çipllakës.


Zjarri është përhapur në disa kodra, duke shkaktuar edhe dëme të konsiderueshme në ullishte dhe pemëtari.


Zjarri po përparon me shpejtësi, i ndihmuar edhe nga era. Për lokalizimin e flakëve po punojnë disa zjarrfikëse, ndërkohë që shtrirja e flakëve është e madhe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu