• |
ide | kryesore

Pas kthimit nga SHBA, Rama viziton të hënën Kosovën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama, do të vizitojë Kosovën ditën e hënë pas kthimit nga SHBA ku merr pjesë në Asamblenë të OKB-së.


Rama dhe një pjesë e kabinetit qeveritar do të udhëtojnë drejt Prishtinës për një vizitë 1-ditore.


Vizita e kryeministrit Rama vjen pas ftesës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, kur ky i fundit e uroi me rastin e zgjedhjes për herë të tretë kryeministër i Shqipërisë.

Priten me interes qëndrimet që Rama do të mbajë për nismën “Ballkani i hapur” që kundërshtohet nga Prishtina, por edhe për tensionin në kufirin Kosovë – Serbi. ©LAPSI.al

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu