• |
ide | kryesore

Shkatërrohet grupi kriminal i shpërndarjes së lëndëve narkotike në Shkodër, 8 në pranga

Arkiva, Lajme

Një grup kriminal i shpërndarjes së drogës është shkatërruar në Shkodër. Në pranga kanë rënë 8 persona kurse në kërkim është shpallur një infermier i spitalit rajonal në qytetin verilindor.


Po ashtu është zbuluar edhe një skemë e përdorur nga ky grup ku dy prej anëtarëve Arjan Cerjani dhe infermieri, shkëmbenin medikamente dhe të tjerët ua shisnin pacientëve që ishin në terapi nga lëndët narkotike.


Të arrestuarit janë Arjan Cerjani, Enkeledia Cerjani, Leart Cerjani, Luis Cerjani, Emiljan Hajdaraj, Gjergj Pllumbi, Indrit Ishmakej, Valentin Plenishta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu