• |
ide | kryesore

Berisha: Basha nuk ikte dot në SHBA derisa u mor peng nga Rama

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edhe një herë, Sali Berisha ka hedhur akuza ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke thënë se ai nuk udhëtonte dot në SHBA, derisa përjashtoi vetë atë nga Grupi Parlamentar i PD-së.


Ndërkohë Berisha u është përgjigjur deklaratave të Bashës ku ky i fundit tha se nuk do të lejojë mbledhjen e asnjë kongresi antiamerikan. Sipas Berishës asnjë deklaratë e Bashës nuk do ta lëkundë në betejën që ka nisur.


“Ndërkohë kongresmeni tjetër tha se vendimi i tij vinte nga hiçi kemi bërë hetim dhe s’kemi gjetur asnjë fakt për korrupsionin e Berishës. Nuk lëkundemi nga deklaratat që bën peng-Basha. I cili thotë se nuk do lejojë mbledhjen e Kongresit antiamerikan. Njeri nuk shkonte dot deri dje në SHBA derisa u mor peng nga Edi Rama.” tha Berisha.

5 Comments

  1. Nuk ikte Basha ne amerike? Byth e plasur . Tani e lejojne ? Opo te iki nje ore e me pare , te iki e mot te kthehet me , keshtu shpetojme te gjithe . Te marri me vete edhe palloshin si dhe jevgun e gjitokastres qe tju beje fresk . Qe tju duket vetja se jane akoma ne pushtet e po komandojne akoma . Vetem te ikin .

  2. Ai po përpiqet të dalë si viktimë nga ndëshkimet e radhës që mund t’i vijnë nga drejtësia. Duke parë se çështja e Fatmir Mediut po shkon në Gjykatë të Lartë dhe natyrisht frika se Mediu mund të bëhet “pentito” si Luli, e kanë motivuar atë të hidhet në sulm kundër reformës në drejtësi, që nëse i biri i tij përfundon në burg nga drejtësia, ta paraqesë atë si hakmarrje ndaj Berishës, që sulmoi reformën në drejtësi.Eshte i vetmi baba qe shan pjellen e vet ne kete menyre dhe shpellkaret kenaqen

  3. Eh mer plaku mere… do ngelesh edhe pa “tespiet”. Sa me shume bertet aq me shume behesh i neveritshem pasi ta bene njesoj sic ja u ke bere te tjereve, por ti ke nje ndryshim qe je deri ne fyt me zullume. Keshtu eshte kur i “tradheton” pabesisht njerezit.

  4. Kongres anti-amerikan kur njeri nga pjesemarresit quhej Rusvelt, te tjere te perndjekur pse degjonin VOA. Nese perfshihesh seriozisht ne nje debat te tille e ke bere shume te shkurter rrugen tende per ne cmendine. Keta jetojne per te bere corap arsyen bazike dhe vlerat normale. Nuk mund ta shtysh nje shoqeri ne kaos nese nuk sponzorizon perversionin e arsyes. Kete ben Sorosi prandaj Rama me te drejte e quan nje mendje e ralle.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu