• |
ide | kryesore

Berisha për Yuri Kim: Dakord, më ke shpallur “non grata” në vendin tënd, por hyj apo jo unë në Parlamentin e vendit tim, këtë e vendosin qytetarët shqiptarë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Sali Berisha nga Vlora i ka kthyer përgjigje ambasadores amerikane Yuri Kim, për hyrjen e tij në parlament dhe deklarata e saj pas takimit me Lulzim Bashën.


“Ne shqiptarët jemi të parët që i detyrohemi Amerikës për sovranitetin. Shqipëria u rikthye e pavarur, siç e shpalli Ismail Qemali, falë SHBA-së. Edhe Kosova është e pavarur falë amerikanëve. Por, burrat e mëdhenj të kombit amerikan nuk do të kishin imagjinuar kurrë që një përfaqësues i tyre do të thoshte “votoni kë të doni, por ju them unë se kush hyn në Parlament”.


Dakord, më ke shpallur “non grata” në vendin tënd, por hyj apo jo unë në Parlamentin e vendit tim, këtë e vendosin qytetarët shqiptarë. Hyrja ime në Parlament mbrojti sovranitetin dhe dinjitetin e vendit tim.”, shtoi Berisha.

11 Comments

 1. Sikur dhe te mos dali gje nga kjo foltore prape duhej ndergjegjesuar Basha dhe fshikulluar per menyren se si drejton. Ceshte ky tutkun qe me gjithe ato gafa, mungese qendrimesh, dhe prape insiston te drejtoj. Vetem financimeve ruse nuk e di si ja beri qe e kaperceu. Eshte kap pas procedures tani qe nuk e njef kuvendin.

 2. Nuk eshte aspak e vertete qe kombi Shqiptar, i ka ndonje borxh SH.B.A, cdo pretendim tjeter eshte i genjeshtert dhe manipulim!
  1- Deklerata e bere, ne Konferencen e Kombeve (paradhesia e OKB), ne vitin 1919, nga ish-presidentit amerikan, D. Willson, nuk ka lidhje fare me “fatet dhe sovranitetin e Shqiperise”, ishte thjesht pjese e konjektures dhe pazareve imperiale, te ndarjes se “plackes se luftes”, pas Luftes se I-re Boterore.
  2- Kosoven e cliruan 10 mije deshmoret e saj, per presidentin amerikan, Klintonin & Co. Sllobodani ishte “great leader and stateman”, deklaruar ne konferencen e Dayton-it, keto jane fakte, te tjerat jane perralla me Rambo, si ne filmat e Hollishit-it.
  P.S. Po te mosvendoseshin amerikanet/francezet/NATO tek urra e Ibrit, per te mbrojtur terroristet e Sllobodanit dhe per penguar clirimin e Mitrovices se Veriut, nga UCK, sot gjithe territori i Republikes se Kosoves do te ishte i cliruar.

  1. Ti qeke prrall pa mbret o idiot .
   Perveç kesaj me siper une i njoh , i perulem dhe i jam mirnjohes amerikes por jo ambasadores qe lobon me krye hajdutin e shqiperise palloshin 2 metrosh si dhe me kryehajdutin e botes sorosin . Mesa shoh ambasadorja lobon per xhepat e saj .

 3. Nuk eshte aspak e vertete qe kombi Shqiptar, i ka ndonje borxh SH.B.A, cdo pretendim tjeter, eshte i genjeshtert dhe manipulim!
  1- Deklerata e bere, ne Konferencen e Kombeve (paradhesia e OKB), ne vitin 1919, nga ish-presidentit amerikan, D. Willson, nuk ka lidhje fare me “fatet dhe sovranitetin e Shqiperise”, ishte thjesht pjese e konjektures dhe pazareve imperiale, te ndarjes se “plackes se luftes”, pas Luftes se I-re Boterore.
  2- Kosoven e cliruan 10 mije deshmoret e saj, per presidentin amerikan, Clinton & Co. Sllobodani ishte “great leader and stateman”, deklaruar ne konferencen e Dayton-it, keto jane fakte, te tjerat jane perralla me Rambo, si ne filmat e Hollishit-it.
  P.S. Po te mosvendoseshin amerikanet/francezet/NATO, tek Urra e Ibrit, per te mbrojtur terroristet e Sllobodanit dhe per penguar clirimin e Mitrovices se Veriut, nga UCK, sot gjithe territori i Republikes se Kosoves, do te ishte i cliruar.

  1. Po pse mo idiot ç’punë ke ti se çfarë bën ai në partinë që e krijoi vet, apo e ndjeni se do tju qijë rilindjen dhe edvinin me gjithë mamin tënd dhe kurvat e haremit qeveritar?

  1. O fshatar hale, po ti mor idiot a nuk e di se në 1990 65% e shqiptarëve përfshi edhe mamin tënde kurvë jetoni në fshat, dhe qytetar me fjalorin tënd i ke prapë 65 % të shqiptarëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu