• |
ide | kryesore

Parashikimi i motit për sot: Kthjellime dhe rritje temperaturash

-Instant, Lajme, Të fundit

Zonat bregdetare do të paraqiten me mot të kthjellët gjatë gjithë ditës. Ndërsa, sipas Meteoalb pjesa tjetër e vendit do të karakterizohet nga kthjellimet dhe vranësirat kalimtare, të cilat do të jenë më të dukshme në orët e pasdites përgjatë shtrirjes Lindore.


Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 30°C. Era do të fryjë me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu