• |
ide | kryesore

Video/ Dimarco humbet penallti, Var anullon golin fitore të Piccolit: Atalanta ngadalëson vrapin e Inter

-Instant, Sport, Video

Gola, shtylla, polemika e emocione në San Siro, ku Interi dhe Atalanta barazuan 2-2. Zikaltrit kaluan në avantazh me Lautaro Martinez (5′), por u rikuperua dhe u tejkaluan nga Malinovskyi (30′) dhe Toloi (38 ‘). Ukrainasi goditi edhe shtyllën me një goditje dënimi (51 ‘) përpara se Inter të barazojë me Dzeko (71′). Fundi i ndeshjes ishte edhe më emocionues: Dimarco përplasi penalltinë në traversë (86’), Var anulloi golin e 3-2 të Piccoli në minutën e 88-të. Inzaghi tani është -2 nga Milan.

Një ndeshje e pabesueshme që në fund bën të lumtur vetëm rivalët për titullin. Interi dhe Atalanta, megjithatë, duhet të jenë krenarë që kanë dhënë një shfaqje magjepsëse nga minuta e parë në minutën e fundit. Në San Siro, Lautaro i çoi menjëherë vendasit përpara, Malinovskyi dhe Toloi e përmbysën. Në pjesën e dytë Dzeko barazoi rezultatin, ndërsa në minutat e fundit Dimarco së pari humbet një penallti, pastaj goli i fitores i Piccoli anulohet nga VAR. Në fakt, duke pritur Napolin, në krye të renditjes Milani mund të flejë i qetë për një natë. Inter ndërpreu serinë e fitoreve të njëpasnjëshme në shtëpi në kampionat në takimin e 18.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu