• |
ide | kryesore

Ortografia turpëron Ronaldon: tjetër gafë në rrjet pas “Grazzie”

-Instant, Sport

Cristiano Ronaldo e bën përsëri. Pas lamtumirës së shumëpërfolur nga Juventus me postimin e kontestuar me të cilin CR7 përshëndeti tifozët bardhezinjë në Instagram “Grazzie a tutti”, “Grazzie Juventus” (me gabimin në të shkruar në fjalën faleminderit), sulmuesi portugez ra përsëri në grackë duke ndezur turmën në mediat sociale. Këtë herë gabimi shfaqet në postimin me të cilin Ronaldo donte të komentonte ndeshjen e fundit Premier të Manchester United të tij, të mposhtur nga Aston Villa për shkak të një penalltie të humbur në minutën e 90 nga Bruno Fernandes.


“Ky është vetëm fillimi – shkroi kampioni portugez – por në një garë aq të fortë sa Premier League, çdo pikë ka rëndësi! Ne duhet të reagojmë menjëherë, të ngrihemi në këmbë dhe të tregojmë forcën tonë të vërtetë”. Deri këtu nuk ka asgjë të keqe, por shumë kanë vënë re se fjalia, në anglishten origjinale, përmban një gabim: “Beginning” (“fillimi”) është bërë në fakt “beggining”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu