• |
ide | kryesore

Partia e Merkel merr rezultatin më të keq në historinë e saj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Nëse exit poll e zgjedhjeve në Gjermani do të konfirmohen, ky do të jetë rezultati më i keq në historinë e konservatorëve të CDU-CSU.


Të dhënat e para atyre u japin vetëm 25% të votave, por forca e kancelares Merkel nuk kishte zbritur kurrë nën 30% në nivelin federal.


Rezultati më i dobët është 31% në zgjedhjet e para pas Luftës së Dytë Botërore në 1949.

Rezultati i dytë më i keq ishte ai i 4 viteve më parë me 32,9% të votave. ©LAPSI.al

2 Comments

  1. Epo….
    Fal qeverisjes se Merkelit, Gjermania eshte duke shku per lesh, 30% e shtetasve Gjermane jane te huaj, shto ketu dhe emigrantet… Pas pak vitesh Gjermanet do jene pakice ne vendin e vet.
    Te mos flasim pastaj per standartin e jeteses, ku vetem cmimet e shtepive te banimiu u rriten me mbi 200-300% ne 10 vitet e fundit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.