• |
ide | kryesore

Protesta kundër vaksinimit për COVID-19, policia e Tiranës procedon penalisht 10 persona

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Tiranës ka proceduar penalisht 10 persona pas protestës së organizuar në kryeqytet kundër vaksinimit ndaj COVID-19.


Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 proceduan në gjendje të lirë për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime dhe manifestime të paligjshme”, “Thirrje publike për veprime të dhunshme” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit” shtetasit:


A. G., 51 vjeç, A. B., 21 vjeç, K. O., 43 vjeç, A. Dh., 34 vjeç, K. G., 26 vjeç, E. D., 27 vjeç, A. P., 42 vjeç, I. K., 42 vjeç, B. B., 37 vjeç dhe K. K., 42 vjeç.

Shtetasit e sipërpërmendur në një protestë  të paligjshme të zhvilluar tek sheshi “Nënë Tereza” dhe më pas janë zhvendosur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” kanë bërë thirrje publike për veprime të dhunshme si dhe kanë penguar lëvizjen e mjeteve të transportit.

7 Comments

 1. Te protestosh kunder vaksines eshte te jesh taleban.. Dhe shume shqipetare facebooksa, po tregojne injorancen dhe mesjetarizmin e tyre

  1. Protestonin kunder vaksinimit per femijet dhe vaksinimit te detyruar, o karuc blloku!
   Talrbanet jane artiste perpara parameceve si puna jote!

  2. O Sufllaqja Dylberiste 12:10′ talebanet, sirianët na i sollët ju Rivdeksit këtu , që edhe gratë dhe burrat në Shqipëri i veshët me ferexhe (maska).
   Meqë I ke kaq shumë qejf vaksinat të uroj me shpirt bëfsh vaksina tërë jetën por deri tek doza e 4 se pastaj do shkosh në Pidh të Anetës.

  3. Injorancen e tregon ti Talebani i vogel, bashke me keto gazetarucat qe i bejne fresk qeverise.
   Lajmi eshte i pa sakte dhe dashakqes, me qellim dizinformues. Ato qe protestojne nuk jane kundra vaksinimit, por jane kundra vaksinimit te detyruar, me nje vaksine eksperimentale, ku po te gjeti gje nga vaksina, psh. po vdiqe apo ngele invalid etj etj… asnje nuk mban pergjegjesi. Te besh kete vaksine eshte njesoj si te shkosh me ble diath dhe shitesja te te thote firmos pak ketu qe po doli diathi i prishur dhe po vdiqe une nuk mnaj pergjegjesi.
   A e kup se sa poshte po biem si shoqeri, avash avash po shkojme ne diktarure totalitare.

 2. Te qifsha robt e shtepise o moterqir, komentuesi i pare.

  O moterqir i Ridhjerjes dhe me shume gjasa taleban o PD gjithashtu ( se ne unison shkoni per vaksinen).

  Isha edhe vet ne proteste dhe peotestohet kunder vaksinimit te detyrueshem, heqjes nga puna dhe detyrimit per vaksinim ndaj studenteve dhe me pas femijeve te tu o vemje.

  Me nje vaksine qe nuk dihet cfare eshte, me nje vaksine qe ka fakte pa fund per demet qe shkakton dhe qe shkenca verteton qe te vaksinuar dhe pa vaksinuar njesoj e perhapin virusin.

  O vemje dhe bastard pa nder dhe burreri.

 3. Qekur te protestosh per te drejtat e tua qenka talebanizem o morri kuq. Te protestosh eshte nje e drejte demokratike e njohur me ligj por ty te ka ngelur ora si duket ne vitin 89.Sdua te perseris cfare kane thene te tjeret por kjo nuk quhet vaksine dhe tashme eshte vertetuar. Eshte thjesht gene therapy sipas te gjithe special;isteve te fushes. Ne amerike Kongresi amerikan vendosi qe te gjithe kongresmenet dhe stafi i tyre jane te perjashtuar nga vaksinimi i detyruar, perse? Cfare dine ate qe nuk duan te bejne vaksinen e detyruar per vete por detyrojne te tjeret, po ashte dhe WHO apo dhe vete punonjesit e Pfizer. Sa per talebane ne jemi lindur e rritur ne Tirane o te qifsha robt qe paske mesuar te shkruash ne portal

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu