• |
ide | kryesore

Rritjet e çmimeve të jetesës në një vit, PD nxjerr tabelën me shifrat

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka akuzuar qeverinë ditën e sotme se ka si vizion ekonomik vetëm varfërimin e shqiptarëve.


Në një postim në Facebook, deputetja demokrate thekson se është rritur kostoja e produkteve prej taksave të larta dhe ka rënë konsumi shqiptarëve prej të ardhurave të ulëta.


Tabaku shpalos dhe programin e partisë së saj, duke shpjeguar se një qeveri e djathtë e PD do të luftonte për qytetarët, për taksa më të ulëta, për çmime më pak të kripura dhe për më shumë të ardhura në xhepin tuaj.

Ajo ka shpërndarë dhe një foto ku shihet rritja e ccmimeve në vendin tonë, sipas deputetes demokrate, sipas sektorëve, duke filluar me ushqimet dhe duke përfunduar me qeranë.

9 Comments

 1. Mendova ku i gjen gjithë këta patriotë Doktori në takime. Tani e kuptova ku e ka suksesin. Merr dhe patriotë grekë në takime. Ai burri që i thosbte je nder i kombit është ky që çjerr faqet në Bularat

 2. Ç’jane keto % idiote? Ju me shume po i mbroni sesa po i akuzoni mavite . Po vetem buka sipas jevgut te gjirokastres eshte 8-10% kurse ju thoni 2% , ndersa une mendoj se eshte rreth 20 % . Vetem rritja dy here nga 200 leke te vjetra vetem ne fillim te mandatit ne 2013 eshte me shume se 10% . Ndersa qira dhe uje pothuajse jane rritur minimalisht 50% nga 2013 . Vaji vetem nga para zgjedhjeve e pas zgjedhjeve eshte rritur mbi 25% .
  Ju jeni palaço parti , ju nuk ja shkrehni palloshit por ja ngrefni çdo dite .
  Meqe ra fjala , ça thote reforma teritoriale ? Po ajo zgjedhore ? Ju dhjefsha mu ne parti qe jeni . Ju nuk jeni parti por paterice e palloshit qe tja fusni popullit sa krahu .

  1. Nuk eshte e nevojshme te vjedhesh edhe emrin , ka shume emra kjo bote , gjeje edhe ti nje se nuk eshte e veshtire . Nejse nuk eshte se jam kundra me ate qe thua .

 3. Buka nuk eshte rritur 10% qe nga 2013 sepse historikisht cmimi i bukes ka qene stabel per 15 vite me rradhe.

  Pervec disa restoranteve, as cmimi nuk ka levizur.

  Ajo cka eshte rrrit shume per Shqiptaret eshte cmimi i qerave dhe karburanti sidomos dhe sigurisht cmimet e shportes.

 4. Une e kam thene edhe me pare, qe nese Shqiptaret nuk clirohen nga zinxhiret e cifuterise nderkombetare aka Amerika dhe Brukseli dhe zarave qe ata vejne ne krye te Shqiperise , ne nuk kemi te ardhme si komb.

  Faktikisht as Europa perendimore dhe veriore dhe te bardhet ne Amerike dhe Kanada nuk kane te ardhme sepse shtet kombet ne Europe po shperbehen cdo dite me ane te zevendesimit demografik qe po ndodh atje ( sepse moralisht dhe kulturalisht jane shperbere) sepse kane kane kaste anti europiane ne krye qe i sherbejne interesve te cifuteve globalsite.

  Tani si mendoni, zarat e keyre personave do bejne mire ne Shqiperi????

  Logjike e thjeshte.

  Berisha dhe Nano, super plehra ishin 80% vasale te klikave nderkombetare cifute, nderkohe qe Rama me Bashen jane te katapuluar prej tyre ne Shqiperi.

  ( Berisha vazhdon mbetet nje sharlatan qe ne mbledhje i vijne vorio pidhiote si ai plaku mjekerbardhe dje)

  Keshtu edhe puna me PD- ne dhe Lulin.

  Taska eshte gjeja e fundit me te cilen merret ekonomia. Ajo cka eshte me e rendesishme eshte industrializimi, krijimi i mallrave me vlere te shtuar, militarizimi, meritokracia, marrja e sektoreve stratrgjike nga shteti, vendosja e ligjeve qe parate te mos ikin jashte, procedim penal per komapanite e huaja abuzive si Bankers etj

  Ne Shqiperi dhe Kosove duhet Nacional Socializem dhe militarizim, ku familja dhe kultura jane baza e cdo gjeje.

 5. QE KUR SEKTI MAVI KA ARDH NE PUSHTET TE GJITHA ÇMIMET JANE RRITUR .
  RRITJA ESHTE ENDRYSHME NE FUSHA TE NDRYSHME POR NE TERSI ESHTE ME SHUME 25 % .
  NDERSA RROGEAT NUK JANE NGRITUR ASNJEHERE , KEMI VETEM INDEKSIME POR KURRE RRITJE RROGASH . PSE NUK FLET PD PER ÇEKAPIN ? A KA NJERI QE BESON SE NE KOHE PANDEMIE KUR TE GJITHE KANE FRIKE TI AFROHEN SPITALEVE TE BEJNE ÇEKAP ? NE JEMI POPULL ME KURRIZDALE NE BOTE, NJE POPULL I NENSHTRUAR PER MIJERAS VITE NUK KA GUXIM TE NGREJE ZERIN . VETEM KUR ESHTE PA BUKE FILLON E QAN . TANI JEMI SHPLARE AQ SHUME SA EDHE KUR NGRIHET ÇIMI I BUKES PRAPE NUK KEMI GUXIM TE QAJME .

 6. epike nga takimi i Berishës në Vlorë: E sigurt që në takimin e Gjirokastrës Xhorxh Uashington do dalë me origjinë nga Viçidoli,kontrollo ilacet o Arb,haloperidoli nuk eshte per ty por per salih salibanin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu