• |
ide | kryesore

Basha: Ky është fillimi i një ofensive parlamentare, Komision Hetimor për çështjen Becchetti

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lideri demokrat Lulzim Basha në një prononcim për mediat i dërgoi një mesazh institucioneve të drejtësisë, gjykatave dhe prokurorive që të bëjnë detyrën e tyre. Basha teksa shpalosi dhe 3 komisionet që do të ngrihen në PD për çështje të ndryshme, tha se nëse puna do të ishte bërë nga këto institucione, shumë prej këtyre të pandehurve do të ishin pas hekurave.


“Komisioni Hetimor do të erret me një çështje që e ka marrë vesh e gjithë bota, Becchetti, që shqiptarët duhet të paguajnë. Ato do t’i marrë një njeri për shkak të luftës personale me Edi Ramën. Ne do të ndjekim hapat e mundshëm për t’i vënë përgjegjësit para drejtësisë. Një tjetër çështje është ajo e inceneratorëve, që përbën një masakër mjedisore.


Ky është fillimi i një ofensive parlamentare, që do të kompletohet me të gjithë elementet, Kam dhe një mesazh për drejtësinë; të bëjë punën e saj. Nëse do të bëhej puna shumica e të pandehurve do të ishin me pranga në duar. Ne do bëjmë punën tonë, do e vazhdojmë më tej, siç është dhe çështja e pandemisë.”, tha Basha.

18 Comments

 1. O Bashe leri keto se si han me njeri. te ka dale boja, je vetedemaskuar si nje aktor me regji te

  Rames. keto skenare gjoja opozitare eshte e sigurte qe jane pregatitur ne zyrat e rilindjes dhe

  sorrosit per te te treguar si opozitar i thekur. Ik mos e shkaterro PD, mjaft keq i ke bere. Ik se

  Rama e ka edhe nje vend per ty. Ai nuk i tradhton bashkepunetoret, per kete meriton respekt.

 2. THUA LUFTE LUFTE POR PO E BENE ME MULLINJT E ERES
  THUA LUFTE LUFTE DHE PO E BENE PER SE MBRAPSHTI .
  DEMI KAPET PER BRIRES SE PO E KAPE NGA BISHTI DO TE NGELIN BOLET NE DORE O BOLE

 3. Beketi eshte mbyll o Luli . Kjo qe do te beshe ti me jep idene se tani do te justifikosh dhe ti nxjerresh te paster palloshin dhe lejfenin . Çdo komision hetimor vetem sa demonton argumentet e verteta dhe nxjerr ne pah genjeshtrat . Per mua je diletant , akoma nuk ke kuptuar si te besh politike dhe imagjino te drejtosh ti .
  Opozita eshte e garantuar edhe sikur ti te ishe partia e vetme e ketij vendi .

 4. Leji ofensivat o Llulle se do te kthehen ne deshtime si perhere. Bej ate qe di te besh me mire..futi i dor gjume kto 4 vjet.

 5. Tani fillon beteja hahahahaha

  Ik o palaco o pupac ì rames

  Ofensiva e karit tim. Rama 3 ohoho demokratet basha 33 opozite

  Kurve djale

 6. Llulli po ne 2025 a do japesh dorheqeje nese humbet zgjedhjet dhe cfare pergjegjsie mban per keto 20 vite te shkuara dem per Demokratet.
  Apo ja arite qellimit si i derguari i Sorosit per shperberjen e PARTIS Demokratike.

 7. INSTAT: 97% e familjeve nuk u plotësojnë standardet për ushqim dhe për veshje . Mbas pak do shkoj 110% .
  Jemi ne skamje dhe ti thua beketi o Basha, jemi ne skamje se ky palla i gjate po te vjedh hashiqare dhe ti ul koken

 8. Imagjinojeni per nje moment si kryeminister.

  I pabesueshem ky dhe ekipi qe I shkon pas. Nuk behet opozita nga kolltuku, mor Lul.
  Te pame edhe ty sesa te vlen lekura. E harrove vjedhjen e votave? Nuk te ben kryeminister ambasada, por votat e demokrateve, qe cdo dite e me shume po shohin degradimin tend si opozitar, duke I sherbyer regjimit me devotshmeri.

 9. Cfare ofensive o Lul ? Ofensiven po e ben rama, rilindja e makineria shteterore e tyre qe jane leshuar

  si bishat e po e rjepin popullin per se gjalli pa pyetur per ligj, norme e moral e nuk po u lene gje

  ne xhep fakireve te shkrete aq sa po detyrohen te marrin kredi me interesa te larta per te paguar

  rushfetin per zrtaret e korruptuar per te drejta e sherbime qe u takojne me ligj. beni nje kontroll

  ne banka e do shikoni se si fakire qe s’kane buke me ngrene marrin mijera euro kredi per te paguar

  rushfetet. Rama e ka kthyer adminstraten publike qe eshte ne fakt e gjitha njekohesisht edhe admnistrate e

  PS ne nje makineri gjigande rushfetmbledhese ne forme piramidale ku pjesa e majme shkon ne maje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu