• |
ide | kryesore

Lulzim Basha mbledh sot Grupin Parlamentar të Partisë Demokratike

-Instant, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha do të mbledhë sot Grupin Parlamentar të PD. Mësohet se mbledhja do të mbahet në orën 16:00 në selinë blu.


Kryedemokrati ka zhvilluar një sërë mbledhjesh ditët e fundit jo vetëm me deputetët, por edhe kryetarët e degëve të partisë. Intensifikimi i këtyre mbledhjeve vjen si pasojë e situatës në PD, pas përjashtimit të Sali Berishës nga grupi parlamentar, ndërsa ky i fundit ka nisur takimet në bazë, të cilësuara si “Foltore”.


Kujtojmë se në mbledhjen e fundit, Basha u kërkoi deputetëve që të zbresin në terren dhe të njihen me problemet e qytetarëve. Gjithashtu, për të mbledhur denoncime si dhe të sjellin propozime për Reformat prioritare si ajo Territoriale e Zgjedhore.

4 Comments

  1. Cfar do besh o Lulu dil njeher nga fshati I gruas ku Nuk ke asnje vot tenden dhe Nuk ke seksjon te parties demokratike apo te na rroj Kunati bythqir hap rrugen se e dhjeve kete pun

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu