• |
ide | kryesore

Maneskin performancë topless përpara kullës Eiffel

-Instant, Paparazzi, Slider

Festivali 24-orësh Global Citizen Live u mbajt në Paris, gjatë të cilit interpretuan shumë muzikantë të famshëm, dhe i gjithë spektakli u hap nga Elton John me performancën e tij para Kullës Eifel.


Emra të shumtë muzikorë të njohur e ndoqën atë, dhe atmosfera u ndez nga anëtarët e grupit italian Maneskin, më saktësisht performanca e tyre, e cila u komentua gjerësisht në rrjetet sociale sapo u shfaqën fotot.


22-vjeçari Damiano David mbërriti në skenë pa një T-shirt, vetëm me një gjerdan lëkure sadomasochistic dhe rripa në qafë dhe bel, ndërsa basistja Victoria hoqi xhaketën e saj rozë dhe tregoi gjoksin e saj të zhveshur.

Kujtojmë se fituesit e vitit 2021 të Eurovizionit tërhoqën shumë vëmendje. Përveç këngës e cila u pëlqye aq shumë sa njerzëve u lindi dëshira për të mësuar italishten, grupi tërhoqi vëmendjen dhe për stilin e tyre, e sidomos për vokalistin kryesor Damianon.
Nga një grup i zakonshëm, Maneskin, u kthyen në një grup me famë botërore dhe filluan të japin koncerte e intervista në mbarë globin.
“Rroku nuk vdes kurrë”,- është motoja e tyre.
Kënga Zitti e Buoni u klasifikua në vend të parë në 7 shtete dhe suksesi i saj vazhdon ende. Një nga këngët e tjera të suksesshme të grupit është kënga Beggin’ e cila u klasifikua në vend të parë në 9 shtetet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu