• |
ide | kryesore

Pochettino i mbyll ‘gojën’ Donnarummas: “Portierët e mëdhenj i përshtaten kërkesave të stafit”

-Instant, Sport

Vigjilja e ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Manchester City ishte, për Mauricio Pochettinon, mundësia për t’u rikthyer të flasë për rolin e Gigio Donnarummas në ekip, deri tani vetëm dy herë në fushë me fanellën e PSG: “Nëse Donnarumma luan? Nuk e konfirmoj ekipin – tha ai në konferencën për shtyp -. Ne kemi portierë të shkëlqyeshëm dhe të gjithë portierët e mëdhenj i përshtaten kërkesave të stafit teknik. Ne jemi të kënaqur me atë që ata po bëjnë deri më tani “. Donnarumma ka zbritur në fushë në ndeshjet e kampionatit kundër Clermont dhe Lyon, por në të gjitha rastet e tjera nga tekniku argjentinas është preferuar Keylor Navas.


Pochettino gjithashtu ka folur edhe për Lionel Messin, i disponueshëm përsëri pasi humbi dy ndeshjet e tij të fundit në Ligue 1 për shkak të një kontuzioni: “Unë nuk konfirmoj asgjë deri në ditën e ndeshjes, por ai do të jetë në dispozicion dhe në grup. I komplikuar përshtatja e tij? Ai kaloi njëzet vjet në Barcelonë. Lërini lojtarët të përshtaten me mjedisin e tyre të ri, të ndihen si në shtëpi “. Në fund, argjentinasi ka shmangur edhe rolin e favoritit për ndeshjen me Guardiolën: “Ne jemi një ekip në ndërtim. Ne do të luajmë kundër City, të udhëhequr nga trajneri më i mirë në botë, i cili si ne ëndërron të fitojë Ligën e Kampionëve. Ndoshta City është para nesh, por është akoma një ndeshje futbolli dhe gjithçka mund të ndodhë “.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu