• |
ide | kryesore

Tragjedia në SHBA/ Bie avioni, vdesin të gjithë pasagjerët në bord

-Instant, Lajme, Planet

Tre persona kanë humbur jetën në SHBA pas rrëzimit të një avioni të vogël.


Ngjarja ka ndodhur në jug të Virxhinias Perëndimore, ku pas rrëzimit të avionit kanë humbur jetën 3 personat që ndodheshin në bord.


Sipas mediave të huaja, Beechcraft C23 me një motor u rrëzua pasi u ngrit nga Aeroporti Fayette në Fayetteville rreth orës 11 të paradites. Autoritetet thanë se rrënojat u gjetën pranë një hambari në bashkësinë rurale të Lansing, rreth 80 kilometra në juglindje të Charleston.

Ndërkohë që trupat u gjetën brenda avionit.

Policia e shtetit identifikoi viktimat si Nick Fletcher, 38 vjeç; Michael Taphouse, 36 vjeç; dhe Wesley Farley, 39. Të gjithë ishin nga zona Chesapeake, Virxhinia.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu