• |
ide | kryesore

Dy tërmete trondisin provincën Treviso në Itali

-Instant, Lajme, Planet

Dy tërmete me magnitudë 3.6 dhe 3.7 u regjistruan në sekuencë të shpejtë pak pas orës 02:45 të mëngjesit në Veneto, në provincën e Trevisos në Itali.


Sipas Institutit Kombëtar të Gjeofizikës dhe Vullkanologjisë , dy tërmetet kishin një thellësi prej rreth 10 km dhe epiqendra e tyre u regjistrua në Miane.Lëkundjet u ndjenë nga popullata, por për momentin nuk raportohet për dëme në njerëz apo prona.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu