• |
ide | kryesore

Ministri i Brendshëm i Austrisë viziton Kosovën

-Instant, Lajme, Të fundit

Siç raporton Gazeta Express, takimi do të fillojë në ora 12:00 dhe mbahet në godinën e Ministrisë së Punëve të Brendshme, në Prishtinë.


Pas takimit, të dy ministrat do të dalin në konferencë për media. Vizita e tij vjen në një kohë kur situata në veri në kufirin midis Kosovës dhe Serbisë është e tensionuar për shkak të vendosjes së reciprocitetit të targave nga qeveria e Kosovës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu