• |
ide | kryesore

Komisioni Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit/ PD cakton kryetarin dhe anëtarët (Emrat)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ditën e sotme, Partia Demokratike depozitoi në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për zgjedhjet e 25 prillit.


Së bashku me kërkesën, PD ka dorëzuar edhe emrat e demokratëve, që do të përfaqësojnë këtë komision, raportoi News 24.


Kështu, PD ka vendosur që kryetar i komisionit të jetë Enkelejd Alibeaj, ndërsa anëtarë Gazment Bardhi, Oerd Bylykbashi, Sorina Koti, Ferdinand Xhaferri, Ervin Salianji dhe Kreshnik Çollaku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu