• |
ide | kryesore

Dëmtohet nënstacioni elektrik, pa drita disa zona në Tiranë

-Instant, Arkiva, Lajme

Një nënstacion elektrik, 20000 volt është dëmtuar nga ndërhyrja e një subjekti privat në Tiranë. Për pasojë, OSHEE njofton se ka mbetur pa energji elektrike zona pranë liqenit dhe kopshtit zoologjik. Një nënstacion elektrik, 20000 volt është dëmtuar nga ndërhyrja e një subjekti privat në Tiranë.

Njoftimi i OSHEE:


Një subjekt privat ka dëmtuar fiderin 20kV duke lënë aktualisht pa energji elektrike një pjesë të zonës pranë liqenit – kopshti zoologjik. Ekipet e OSSH Tiranë janë duke manovruar për rikthimin e energjisë përmes skemës unazë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu