• |
ide | kryesore

Video/ Dortmund e Freiburg në vendin e dytë: rrëzohet përsëri Wolfsburg

-Instant, Sport, Video

Fitore për Borussia Dortmund dhe Freiburg në javën e shtatë të Bundesligës. Të dy skuadrat kështu lëvizin në vendin e dytë në renditje me 15 pikë, një pikë pas Bayern Munchen: të besuarit e Rose arritën të mposhtnin Augsburg 2-1 në shtëpi, ndërsa skuadra e Streich mbizotëroi me të njëjtin rezultat kundër Hertha Berlin. Stuttgart gjithashtu fitoi (3-1 në Hoffenheim) dhe Monchengladbach 3-1 në shtëpi ndaj një Wolfsburg në krizë.Bundesliga Germany
Borussia Dortmund 2-1 Augsburg
Hertha Berlin 1-2 Freiburg
VfB Stuttgart 3-1 Hoffenheim
Wolfsburg 1-3 Borussia Moenchengladbach


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.