• |
ide | kryesore

Covid-19 në Kosovë/ 2 viktima dhe 23 infektime të reja

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar të dhënat e fundit sa i përket ecurisë së COVID-19 atje.


Në njoftimin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 2 viktima nga virusi, ndërsa nga krahu tjetër, janë shpallur si të infektuar 23 persona.


Lajmi i mirë është se janë shëruar nga sëmundja 114 qytetarë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu