• |
ide | kryesore

Mot i kthjellët dhe rritje me dy gradë e temperaturave

-Instant, Lajme, Të fundit

Paraditja e kësaj të diele mbetet me kthjellime e vranësira të lehta në të gjithë territorin, por duke iu afruar mesditës, vranësirat shtohen duke sjellë ndonjë shi të izoluar në zonat jugore. Vonë pasdite dhe gjatë natës priten më tepër kthjellime.


Temperaturat e ajrit rriten me 1-2°C në të dy vlerat e ditës duke variuar nga 8 në 27°C.


Era do të fryjë e lehte në tokë, mesatare në det me drejtim jugor, ndërsa në brigjet detare dallgëzimi mbetet rreth 2 ballë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu