• |
ide | kryesore

Billie Eilish konfirmohet si performuese e festivalit “Glastonbury 2022”

-Instant, Paparazzi, Slider

Billie Eilish është konfirmuar si kengetare për “Glastonbury 2022”.


Këngëtarja e “Lost Cause” i ngacmoi fansat gjatë fundjavës duke ndarë një foto në InstaStory të saj duke veshur një bluzë të festivalit “Glastonbury”, shkruan DailyMail. Billie ndezi spekulimet se ajo po performon në skenën e famshme të muzikës në Somerset të Anglisë vitin e ardhshëm. Dhe tani, organizatorët e Glastonbury, Emily dhe Michael Eavis kanë konfirmuar zyrtarisht se fituesja e “Grammy” do të performojë në skenën e Piramidës, të premten, 24 qershor 2022, dhe Billie do të bëjë histori si kryesuesja më e re ndonjëherë e festivalit, ndërsa është gjithashtu hera e saj e parë që kryeson një festival në Britaninë e Madhe.


“Ne jemi shumë të ngazëllyer për të konfirmuar se Billie Eilish do të kryesojë Fazën Piramidale të premten mbrëma në Glastonbury 2022, për t’u bërë këngëtarja më e re ndonjëherë që bën hapjen e festivalit. Kjo do të jetë shfaqja e saj e parë kryesore e festivalit në Mbretërinë e Bashkuar”, thuhet në një deklaratë në faqen zyrtare në Twitter të Glastonbury.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu