• |
ide | kryesore

Rrëzimi i avionit në Itali, mes viktima miliarderi rumun, gruaja dhe djali i tij 30-vjeçar

-Instant, Lajme, Planet

Një biznesmen miliarder i pasurive të paluajtshme është identifikuar mes viktimave të aksidentit ajror që ndodhi ditën e djeshme në Milano, kur një aeroplan i vogël me gjashtë pasagjerë dhe dy anëtarë të ekuipazhit u përplas në një ndërtesë të zbrazët në periferi të San Doneton. Sipas Daily Mail, të gjithë personat në bordin e avionit të vogël privat u vranë në aksident, ndërsa vetëm dy prej tyre u identifikuan fillimisht, të cilët kishin me vete dokumente identiteti.


Disa orë më vonë, RaiNeës raportoi se një nga viktimat ishte Dan Petresku, një agjent shumë i suksesshëm i pasurive të patundshme, i cili konsiderohet një nga njerëzit më të pasur në Rumani. Gjithashtu kanë humbur jetën 30-vjeçar i miliarderit, Dan Stefan Petresku dhe gruaja 65-vjeçare e tij.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu