• |
ide | kryesore

“Doja Real, quajta Neymar rrugaç e pranoj të vrapoj nëse Messi ecën”: Mbappe tërbon PSG në faqet e L’Equipe

-Instant, Sport

Pas fjalëve të RMC Sports, Kylian Mbappé u kthye për të folur për të tashmen dhe të ardhmen e tij në një intervistë me L’Equipe dhe ai e bëri në mënyrë të drejtpërdrejtë, duke thënë edhe gjëra që mund të nervozojnë edhe më shumë ambjentin parizien: “Në verë doja të shkoja te Real, e kisha marrë vendimin tim dhe e kishte menduar shumë mirë – tha kampioni francez, i cili gjithashtu foli për marrëdhënien e tij me shokët e tij të skuadrës duke filluar nga ardhja e fundit, Lionel Messi – “Ka një hierarki të vendosur, jam dakord të vrapoj kur Messi të ecë”.


“Unë nuk kam probleme, asgjë më shumë dhe asgjë më pak. Po flasim për Messin”, shtoi Mbappé, i cili zbuloi se nuk e priste ardhjen e Pleshtit nën Kullën Eifel (“Për mua ai kurrë nuk do të largohej nga Barcelona”) dhe gjithashtu foli për grindjen e fundit me Neymar: “Po, e quajta rrugaç sepse nuk isha i kënaqur me një pasim. Këto janë gjëra që ndodhin në futboll, ndodhin sepse duam të fitojmë. Me Neymar nuk mbaj mëri – sqaroi ai më vonë – Ndodhi dhe do të ndodhë përsëri. Ne kemi thënë tashmë shumë gjëra të këtij lloji në të kaluarën dhe do të vazhdojmë ta bëjmë këtë. ”


Pastaj, biseda kthehet në verën që sapo ka përfunduar e nga deklaratat e Mbappe, kontrata e të cilit me PSG do të përfundojë në fund të sezonit, zbulohet e gjithë dëshira e tij për të veshur fanellën e Real Madrid. Në ditët e fundit të merkatos së transferimeve të verës, klubi i Al-Khelaifi refuzoi një super ofertë të Florentino Perez: “Klubi vendosi të mos më shesë. Vazhdova të luaja në gusht dhe nuk kisha asnjë problem. Unë jam ende në një ekip të madh, në një vend ku kam qenë dhe jam i lumtur”.

“Mendova se aventura ime kishte mbaruar, doja të zbuloja diçka tjetër. Nëse do të isha larguar gjatë verës, do të kishte qenë vetëm në Madrid. Largimi do të kishte qenë hapi tjetër logjik në karrierën time”, shpjegoi Mbappé, i cili bëri nuk e fshehu zhgënjimin e tij kur Al Khelaifi vendosi ta bllokonte: “Momenti kur mësova se nuk do të largohesha më goditi pak. Kur ambicia juaj është të largoheni dhe të duhet të qëndrosh, nuk mund të jesh i lumtur. Por unë ndryshova mendje shpejt”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.