• |
ide | kryesore

Inter, nuk përshpejton kohët: portieri, ende i skualifikuar për doping, mbërrin në qershor

-Instant, Sport

Një përshpjetim në kohë sigurisht që ishte marrë në konsideratë, duke pasur parasysh hapësirën për lojtarët extra-komunitar ende të lirë dhe disa dyshime në lidhje me formën e Handanovic. Në realitet, marrëveshja mes Interit dhe Onanës, me përjashtim të surprizave, do të zyrtarizohet në shkurt, pas merkatos së riparimit dimëror, kur portieri kamerunas i Ajax do të jetë i lirë të nënshkruajë për klubin e tij të ri. Ardhja te zikaltrit (me Handanovic i cili mund të mbetet si zëvendës, stili Toldo kur Julio Cesar u promovua mes shtyllave zikaltër) do të kurorëzojë një interes të vjetër: Onana, i cili brenda pak javësh do të jetë në gjendje të kthehet në fushë pas skualifikimit pas një kontrolli doping që kishte zbuluar praninë në urinë të një diuretiku të ndaluar (substancë e përfshirë në një ilaç të destinuar për gruan e tij që e kishte marrë gabimisht), ka vendosur kohë më parë të mos rinovojë kontratën që skadon me Heshtarët dhe ka zgjedhur Interin për të rinisur. Për zikaltrit, një transferim falas me një perspektivë të sigurt.


Përkundrazi, muaji janar do të jetë i rëndësishëm për Interin që të përcaktojë së pari çështjen Sanchez. Siç është bërë e ditur, marrëdhënia me kilianin duhet të zgjidhet në merkaton e dimrit: Alexis po kërkon më shumë minuta, klubi nuk e fsheh që kursimi në pagën e lojtarit do të ishte shumë i mirëpritur. Për momentin, megjithatë, nuk ka blerës në horizont (vetëm njëfarë interesi nga skuadrat e Premier dhe Liga, dy ekipet e Seviljes mbi të gjitha): me parametër zero, megjithatë, shanset që Sanchez të largohet do të rriteshin ndjeshëm. Në atë pikë, duke pasur parasysh edhe Satrianon, sulmuesit në skuadrën e Interit do të ishin “vetëm” katër: lamtumira e Alexis do të kompensohej me ardhjen e një zëvendës Dzeko.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.