• |
ide | kryesore

Ndërron jetë stilisti i serialit “Bridgerton”

-Instant, Paparazzi, Slider

Stilisti i serialit “Bridgerton”, Marc Pilcher, ka ndërruar jetë në moshën 53 vjecare.


Sipas mediave, thuhet se Marck  humbi jetën si pasojë e infektimit me Covid-19 .Shumë aktorë kanë shprehur  ngushëllimet e tyre përmes disa postimeve në rrjete sociale, ndër to edhe aktorja, Nicola Coughlan.“Shumë zemërthyer nga vdekja e Marc Pilcher, stilisti i shkëlqyeshëm dhe vizionar. Ai ishte aq i pasionuar për punën e tij dhe shumë i talentuar. Para një muaji ai fitoi çmimin në ‘Emmy Awards’.Ju lutem kujtoni që COVID-19 është ende një rrezik real dhe i pranishëm, ju lutemi vaksinohuni dhe maskohuni për të mbrojtur veten dhe të tjerët”, shkruajti në postim Nicola. Pilcher filloi karrierën e tij  në 1988 dhe kaloi 15 vjet duke punuar në teatër para se të kalonte në televizion dhe filma.Vitet e fundit, ai punoi në “Mary Queen of Scots” dhe “Downton Abbey”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *