• |
ide | kryesore

FOTO/ Pankartat më pikante të protestës para kryeministrisë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Aktori i humorit Florian Binaj u paraqit në protestën e së mërkurës përpara kryeministrisë me një pankartë në të cilën shkruhej “Nusr_Edi dhe jetesa”, duke i kujtuar kryeministrit Edi Rama darkën e famshme të ministrave dhe zyrtarëve të tjerë të lartë të qeverisë.


“Jemi të gjithë për të njëjtën çështje, sepse për çdo veprim që bën qeveria paguajmë ne. Nuk është e drejtë” – tha Binaj.


Më pas, të njëjtën pankartë e prezantoi edhe një zonjë e cila e konsideroi kryeministrin “kryehajdut”.

Një tjetër protestues tha se kishte dalë në protestë pasi nuk kanë ndërmend të paguajnë gjithmonë qytetarët për krizat e qeverisë.

Rama si Nusreti, Florjan Binaj ironizon kryeministrin në protestë - Opinion.al May be an image of 5 people, people standing and outdoors May be an image of 4 people, people standing and outdoors May be an image of 5 people, people standing and outdoors May be an image of 4 people, people standing and outdoors May be an image of 2 people, people standing and outdoors Pankartat në protestë: Me çfarë të ngrohemi në dimër, me dashurinë për shtetin? | Gazeta Koha Jone Protestë kundër rritjes së çmimeve në Tiranë, qindra qytetarë mblodhën para Kryeministrisë

6 Comments

  1. isha ne proteste si popull por po shoh ne foto llumra plot. llumra qe ndyjn cdo pellembe ku shkelin .kjo lluca e bogdanit nje nder to. po dhe sevin flokekuqja smbetet pas. plerat e ojq-ve. qelbesirat e shqipris.

    1. Un kam të drdjtë kur them se popull më idiot se gjen nl ruzullin toksor këtë e bazova edhe në do komente të shkruara nga këlyshët e rilindjes

  2. Unë kam besim se ti do të fitosh, siç ka ndodhur gjithmonë. Këtë besim ma shton edhe prania në krahun tuaj e profesorit me të ardhme të ndritur z. Tritan Shehu. Vetëm një gjë më trishton. Edhe pse gjallë dhe i fortë, kundër teje po dalin mjaft bij të tu. Merre me mend çfarë do të ndodhë kur, larg qoftë, ti të mos jesh më midis nesh.

    Gjithësesi, në ndodhtë kjo gjë, sepse njerëz jemi, mbaj lidhje me Salianjin sepse ai ka eksperiencën me Babalen,shpellkaret e salihut nuk kane mare akoma urdher per te protestuar sepse marin pjese te Fallxhorja e salihut

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu