• |
ide | kryesore

“Do të shijosh pak diell, apo do rrish nën shi?”: Abraham rrëfen si e bindi Mourinho të zgjedhë Romën

-Instant, Sport

“Një ditë, verën e kaluar, më ra zilja e telefonit. Unë u përgjigja … Ishte Mourinho. Ai më tha: ‘A dëshiron të shijosh pak diell apo do të qëndrosh nën shi?’. Pastaj zgjodha Romën. Në pak javë me të kam mësuar aq sa kam mësuar në gjithë jetën time”. Tammy Abraham është shprehur kështu për “The Guardian”, duke zbuluar gjithashtu të gjitha dyshimet që e kishin sulmuar para se t’i thoshte po Romës.


“Doja të qëndroja në shtëpi në Angli dhe të vazhdoja të luaja në Premier League,” vazhdoi ish-sulmuesi i Chelsea. “Opsioni më i thjeshtë – shpjegoi ai – do të kishte qenë të qëndroja dhe të ulesha në pankinën e Blues. E kuptova që më duhej të dilja dhe të provoja veten.”


Një ndryshim, në jetën e Tammy, aspak i lehtë. “Sigurisht, duheshin nerva të forta për të ruajtur qetësinë dhe të ndryshosh shtetin është gjithmonë një gjë e guximshme për të bërë. Por unë do t’ua rekomandoja lojtarëve të rinj anglezë. Unë do t’u thosha atyre të mos kenë frikë. Mësoni për veten tuaj. Është e vështirë, por unë po mësohem. Shkova në Romë dhe është koha për të treguar përsëri veten, “përfundoi Abraham.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu