• |
ide | kryesore

Rama: Kriza do zgjasë deri vitin e ardhshëm, çmimet parashikohen të mos kthehen atje ku ishin

-Instant, Lajme, Të fundit

Pas mbledhjes së qeverisë për diskutimin e rritjes së çmimit të energjisë, kryeministri Edi Rama është shprehur se të shtunën do të publikohet edhe plani i posaçëm i hartuar në lidhje me menaxhimin e situatës. Rama është shprehur se kjo situatë ka prekur të gjithë botën dhe ngelen për tu ndjekur vetëm udhëzimet e ekspertëve. Kreu i qeverisë ka paralajmëruar se kriza ekonomike mund të zgjasë deri në vitin e ardhshëm, madje shtoi se nuk parashikohet që këto çmime do të shkojnë sërish siç ishin. Ndër të tjera, kryeministri u shpreh se sipas parashikimeve, kulmi i krizës do të jetë në mesin e vitit të ardhshëm.


“Ekspertët mendojnë se kriza do të jetë prezentë dhe pikun e saj deri në mesin e vitit të ardhshëm dhe pas kapërcimit të kulmit çmimet nuk do të kthehen aty para shfaqjes së krizës. Ajo që na takon është mbrojtja e konsumatorëve tanë, me një rend prioritetesh, duke pasur parasysh ato më shumë në nevojë dhe duke shkuar lart nga biznesi i vogël tek ato me të ardhura më të larta. rendi është nga më të dobëtit te të fortët”, tha Rama.


7 Comments

 1. Jepi strateg, tregoi aftesite e tua drejtuese largpamese qe burojne nga formimi yt solid tekniko-shkencor dhe pervoja si teoricien i ekonomise.

  Ah, si nuk kemi nga dy bythe!

 2. Ky palo burre , ky bastard vetem rritjen e cmimeve propagandon! asgje per tu habitur ne te vertete! Bujrum thote rrisniocmimet!

  Arsyeja e thjeshte: vjedhjet abuzimet , korrupsionin dhe gjendjen e krizes per shkak te keqqeverisjes do tja faturoje ketyre, bizneseve qe do rrisin cmimet!

  Valle kush do merret me abuzimet, korrupsioni, nedrsa do i rritet sic eshte rritur cmimi tek buka gazi, energjia, dhe te gjithe cmimet e tjera!!!

  Diversion i paster! mashtrim i pritshem!

  Rama kerkon tia lere dobicin ne dere bizneseve, duke krijuar konflikt social ne pritje , pasi i ka rrjepur te gjithe me biznese dhe qytetare tani do ti fuse ne konflikt! Kriza boterore eshte nje oportunitet qe NUK duhet cuar dem, rast i mire per Ramen !

  Qytetare , biles edhe ju rrota k_._i sociliaste qe votoni ramen pra ju 600 mije zemrat apo shuplakat e rames, dilni e bashkohuni me Doktor Berishen, eshte i vetmi qe po ndermerr aksion per JU . po ju fakton qellimet dhe veprimet e Rames
  Ju rrotat e k_._it socialist do shpetoni pensionin dhe rrogat e shtetit nga pergjysmimi real

  Fuga, Basha, Rama apo veliaj, jane te gjithe kunder jush, ua kane futur , dhe tani po ua zhysin edhe me thelle. Por kur te vdisni per buke do jete shume vone

 3. Nese kane deklaruar krize te sajuar disa vende te europes, qe nuk dihet realisht arsyeja por qe ka lidhje me situaten globale, perse duhet tu shkojme edhe ne mbrapa kur produkti per te cilin flitet pra energjia elektrike ne shqiperi nuk ka pse te ndihet. Ujin na e ka falur perendia nga te gjitha anet dhe ne cdo forme. Pra ne kete produkt e siguojme nga uji i cili nuk mungon. Atehere pyetja eshte: Cdo ky kari i gjate te ngreje cmimin e nje produkti qe prodhohet ne vend, nuk ka mungesa dhe per me teper qe ne eksportojme, edhe pse me vjedhje. Ne nuk kemi varesi ne lidhje me importin e energjise, per me teper tani ne kete kohe qe ne kemi sa te mbyse uji. Sdq ky makut kam pershtypjen qe edhe mund ta beje, nese nuk cohet populli e tja thyeje turinjte.
  Por edhe nese e ben nuk do ta coje gjate, pasi meqe ky thote se nuk do te kthehet cmimi aty ku ishte, jam i bindur 100 % qe populli do ta ktheje te vrima nga ka dale

 4. Një krize “energjetike” e sajuar nga njerez te sëmurë e kriminele për qëllime te poshtra e skllavëruese, ashtu si dhe “pandemia”…. Po faleminderit që na lajmërove.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.