• |
ide | kryesore

Rrëzimi i avionit në Vermosh/ Hetimet kanë mbetur në pikën zero

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rënia e avionit në Vermosh vijon që të mbetet e pazabuluar. Prej 5 ditësh avioni i cili ka bërë ulje të detyruar në Vermosh ka mbetur aty i palëvizur dhe gjetjet sa i takon identifikimit të pilotit, pasagjerit dhe personit i cili ndihmoi të largoheshin nga vendngjarja kanë mbetur në pikën zero.


Burime policore pranë Drejtorisë së Policisë në Shkodër, bëjnë me dije për Report TV se personi që i ka folur banorëve të komunitetit duke i kërkuar të mos afroheshin ka folur shqip dhe jo në gjuhën angleze.


Mbetet problem fakti se zona ku është ulur avioni, dhe ku më pas janë larguar dy personat me mjetin tip ‘Fuoristradë’, është pa rrethim nga kamerat e sigurisë. Policia ka mundur të marrë kamerat e sigurisë përgjatë rrugës, kryesisht në segmentin Tamarë-Vermosh dhe nga aty kanë ushtruar kontroll në afro 20 automjete, kryesisht të banorëve të zonës.

Por rezultatet deri më tani kanë qenë zhgënjyese, pasi mjetet tip ‘Fuoristradë’ janë në përdorim të gjerë nga banorët e zonave malore, ndërsa nuk ka ndonjë specifikim më të detajuar, që të bëjë diferencë nga mjetet e tjera dhe të ngjallë dyshimet e grupi hetimor.

Ndërsa konfirmohet se avioni nuk ka pasur autorizim për të lëvizur në zonë, por duke u nisur nga modeli i avionit, ai lëviz në distancë të vogël nga toka, çfarë do të thotë që nuk kapet nga radarët e kontrollit të trafikut ajror, duke i konsideruar si ‘pika të verbra’.

Prej 5 ditesh grupi hetimor ngjitet në mal, në Velipojë të Vermoshit duke marrë në pyetje banorët, por duhet thënë se të dhënat që kanë arritur të mbledhin janë të pakta.


2 Comments

  1. Berisha, në të tijën, ka të drejtë. PD- në e kishte kthyer në çiflig të tij; çifligu i lihet vetëm birit; e kur nuk ke bir- birëson një nga nën- sqetulla jote. Berisha birësoi njërin nga nën- bijtë, Lulin. Fillimisht e ushqeu me lugën më të mirë në familje; pastaj e mësoi si të gjuajë për pasuri; pastaj e vëzhgoi me cilët zyrtarë të huaj ka më shumë afeksion; e dërgoi deri te Gaddafi i Libisë për të shitur armë; e mësoi edhe si mi edhe si mace…Cunat e Londres ngatarruan pisten e uljes

  2. hajduta e kriminelat ne pushtet vazhdojne tregtine e droges me avion , kajhere mbete ndonji avion po askush nuk merret me te se eshte normale ne kete masakarade me u marre me droge , te gjithe jane te lidhur me pushtetin .
    Karikatura gazetare si baze , cupi,nazarko,balla ,cipa hila, sticojne probleme me Berishen e nuk me rren me FAKTE LLAHTARSE QE AVIONI MBETE ME DORG , I MEERRET MALLI IKUN TE SHOQERUAR TRANSPORTUESIT .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *