• |
ide | kryesore

Adele : Jam e varur nga palestra

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja e njohur ,Adele, ka folur së fundmi për jetën e saj personale.


Në një intervistë për ‘Vogue’, Adele  zbuloi se kishte krijuar varësi ndaj stërvitjes, mund të bënte dy deri në tre herë në ditë. Gjithashtu këngëtarja tregoi se duhet të këshillohej me një ekspert pasi ushtrimet e tepërta shkaktojnë probleme të shëndetit mendor dhe emocional. Eksperti mjekësor, John Whyte ka treguar se të kesh një rutinë të moderuar të stërvitjes është mëse e shëndetshme për një person, por dy a tri herë në ditë kthehet në diçka të rrezikshme. Nëse kryeni ushtrime më shumë seç duhet mund të lëndoheni, i fusni muskujt, kockat dhe organet nën stres.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.