• |
ide | kryesore

Atentati i dyfishtë në Elbasan/ Personazhe të njohur të botës së krimit merren në pyetje në polici

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Personazhe të njohur të botës së krimit, në qytetin e Elbasanit, por edhe persona me precedent janë shoqëruar në komisariatin e Elbasanit, gjatë këtyre ditëve. Këtyre personave i janë marrë dëshmitë dhe janë pyetur lidhur me vrasjen e dyfishtë që tronditi qytetin 5 ditë më parë, ku mbeti i vrarë Ardjan Çollaku dhe Lulzim Bitri. Por, pavarsisht se numri i të shoqëruarve ka qenë i lartë, deri më tani prokuroria nuk ka asnjë të dyshuar. Përsa i përket autorëve të krimit, duket se ato kanë llogaritur ccdo gjë, pasi nuk kanë lënë pas asnjë gjurmë.


Në automjetin e gjetur të djegur disa minuta pas ngjarjes në Balldren, grupi hetimor nuk ka mundur të sigurojë asnjë provë, që mund të hedhë dritë mbi idetifikimin e tyre. Përgjigja e policisë shkencore, tashmë ndodhet në duart e hetuesve, ku sipas burimeve nuk është siguruar asnjë provë. Nga kqyrja e mjetit të djegur rezulton se nuk është gjetur asnjë gjurmë, si në automjet ashtu edhe në dy armët e gjendura në makinë.


Shpresa e vetme e prokurorisë për idetifikim të autorëve janë kamerat e sigurisë të sekuestruara përgjatë aksit Elbasan-Metalurgji, aks të cilin kanë përshkruar autorët pas krimit. Zbardhja e vrasjes së dyfishtë duket se do jetë e vështirë për prokurorinë e Elbasanit, ndërsa dyshimet e grupit hetimorë janë, se autorët mund të jenë vrases me pagesë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu