• |
ide | kryesore

Cellino sulmon Interin: “Titulli i pamerituar, nuk pagoi rrogat, i takonte Milanit”

-Instant, Sport

Kur flet ai vështirë se kalon pa u vënë re dhe gjithashtu në këtë rast Massimo Cellino, presidenti i Brescias, nuk ka përdorur lojëra fjalësh për të thënë mendimin e tij. “Titulli i Interit në sezonin e kaluar nuk është i merituar – ka ashpërsuar tonet pronari i ‘Rondinelle’ -. Ata dhe Juventus ishin në borxhe të mëdha që para pandemisë. E meritonte Milan, i cili përfundoi i dyti me një drejtim nga ana e shoqërisë që po e çon atë në shlyerjen e borxheve. Ndërkohë, te Inter nuk kanë paguar as rrogat… “.


“Nëse Interi fitoi kampionatin me një deficit prej 245 milionësh – komentoi Cellino për TeleTutto -, në realitet ata e kanë humbur atë kampionat. Të fitosh një kampionat do të thotë të jesh në gjendje ta bësh atë edhe nga pikëpamja e buxheteve. E nëse futbolli nuk kthehet të jetë korrekt dhe transparent, do të vazhdojë të tërheqë personazhe të dyshimtë. Nga ana ime, unë paguaj me rregullsi rrogat dhe taksat”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu