• |
ide | kryesore

6 muaj pas zgjedhjeve, Juri Kim kërkon hetime për patronazhistët e PS

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim u ka bërë apel autoriteteve të veprojnë sipas rekomandimeve të @osce_odihr në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit. Duke shpërndarë në Twitter statusin e kreut të KQZ Ilirjan Celibashi rekomandimin e katërt të OSBE/ODIHR, Kim shkruan se është e drejta e qytetarëve për të votuar lirshëm, pa frikë ose presion ose joshje të paligjshme.


“Ne i nxisim autoritetet të veprojnë sipas këtij dhe rekomandimeve të tjera të @osce_odihr në lidhje me zgjedhjet e 25 prillit. E drejta e qytetarëve për të votuar lirshëm – pa frikë ose presion ose joshje të paligjshme – është themelore për demokracinë”- shkruan ambasadorja Yuri Kim në Tëitter.


Mesazhi i Juri Kim vjen 6 muaj pas zgjedhjeve të 25 Prillit, kur më shumë se 9 mijë patronazhistë u përdorën për t’u bërë presion qytetarëve mbi votën në këmbim të shërbimeve shtetërore. Para zgjedhjeve, ambasada amerikane heshti, edhe kur Arben Kraja i SPAK i orientoi hetimet drejt redaksisë së Lapsi.al, për të shmangur kontrollin e kompjuterave të Partisë Socialiste.

15 Comments

 1. U zgjua ose po bën zhurmë kinse po don ti dënojë krimininelët hajdutët patronazhistë që i dhan fitoren kriminelit idiotit kafshës majmunit Edi der droga

 2. U zgjua ose po bën zhurmë kinse po don ti dënojë krimininelët hajdutët patronazhistë që i dhan fitoren kriminelit idiotit kafshës majmunit Edi der droga

 3. Zonje , ju influenconi shume ne kete vend . Nese ju jeni e drejt edhe punet do shkojne drejt por nese ju jeni e njeanshme (siçedhe dukeni hashiqare) aq me keq do shkoj ky vend .
  Sa me shpejt ndergjegjesoheni ju zonje aq me shpejt ketu vendoset demokracia .
  Sa me shume e paanshme te jeni ju zonje aq me shpejt ketu vendoset drejtesia .
  Sa me korrekte te jeni ju me te drejten dhe jo te beheni zedhenesen e te mavjosurve , aq me shume vendosen parimet baze te shtetit te se drejtes . Shpresoj qe kjo te jete kthesa jua drejt parimeve baze te Shtetit Amerikan .
  Me mire vone sesa kurre.

 4. Nese e ke seriozisht kete qe po thua zj.Kim atehere detyroi te gjitha palet te bejne menjehere ndryshimet zgjedhore dhe kushtetuese dhe pas kesaj te shpallen zgjedhjet e parakohshme . Fjalet si kofini mbas te vjelave i merr era shume shpejt . Nese kete e bene per motivin , m’ka çu baba me la gojen, atehere vazhdo e lexo temen e merushes , degjo ficon ça propozon dhe dil e na trego fotot me palloshin e gjate .

 5. Me mire vone se kurre, thote populli yne pellazg, trim, sypatrembur dhe i duruar si mushka. Ja i gjetet, ja i denuat, zgjedhjet do ribehen? Apo serisht do na prije mjekerbardhi?

 6. KJO PACAVURE KJO SORJANE NA HEDHE HY SYVE TANI PAS 6-MUAJSH QE CDO GJE ESHTE MBYLLUR ATEHER KUR KRYETARI I TYRA EDI RAMA I MBRONTE NE STADIOM KETA PATRONAZHISTET NJESOJ SI ENVERI SPIUNET KY MASKARA ME KEQ AKOMA NA THOSHTE NE E DIM VFAR HANI CFARE BENI U NJOHIM TARGAT E MAKINAVE KJO SHYRRA LAVIRE DEKLARONTE SE QEVERIA ESHTE NE RRUG TE DUHER KETA LAVIR……….

 7. Po japim revisten komuniste televizive te sharlatanve socialist me urdheresat nga sorrrosi.

  Fuksat dhe Spiunat po bejne detyren.
  Kimete, leri spiunat merru Shqiperine qe po ndrshon e po ik per lesh nga Shqiptaret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu