• |
ide | kryesore

Princi William kundër xhaxhait të tij: Një “kërcënim” për familjen mbretërore

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se Princ William është kundër xhaxhait të tij, Princ Andrew pas akuzave për abuzim seksual.


Sipas tyre,edhe pse Mbretëresha  Elizabeth ka  paguar avokatët më të mirë në SHBA, në mënyrë që Princi të dalë i padëmtuar nga padia e ngritur kundër tij,William,ka propozuar  largimin e Andrew nga jeta publike. Gjithashtu një burim i pallatit mbretërore ka treguar se Princ William e sheh xhaxhin e tij si një kërcënim. “William nuk e pëlqen xhaxhain e tij. Ai mendon se Andrew është një “rrezik” dhe “kërcënim” ndaj familjes mbretërore”, u shpreh burimi për ‘The Sun’.  Akuzat ndaj Andrew nisën pasi Virginia Roberts Giuffre deklaroi se ai abuzoi seksualisht me të kur ajo ishte 17 vjeç.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.