• |
ide | kryesore

Video qesharake/ Basha ikën me vrap ndërsa Flamur Noka e godet para mediave

-Instant, Syri i Lapsit, Të fundit


Tekas Flamur Noka ka dalë përpara selisë së PD=së për të kërkuar dorëheqjen e Bashës pas qëndrimeve që ky i fundit mbajti kundër militantëve të PD-së që mbështesin Berishën, kreu i PD ishte duke dalë nga selia dhe ka nxituar të mos e kapin kamerat që ishin mbledhur rreth Nokës. në video duket basha që nxiton të futet në makinën e tij që e pret tek shkallës e selisë.

I pyetur për shprehjen llum që ishte përdorur në mbledhje për disa nga ish pjestarët e qeverisjes së PD-së nga Basha, Noka tha “askush nuk ka guxuar ta quajë llum bazën e PD-së, as Nano as Rama… përveçse zoti Basha, askush tjetër.

“Mbrëmë në mbledhjen e Kryesisë së Grupit, unë i kërkova që të marrë përgjegjësi, – tha deputeti. – Forca jonë politike se forca jonë politike është duke shkuar në zgrip falë vendimit okult të zotit Basha dhe nëse ai e konsideronte sadopak këtë forcë dhe e donte sadopak këtë forcë, dorëheqja do të ishte e vetmja zgjidhej për ta bashkuar këtë forcë, për ta mëkëmbur këtë forcë dhe zoti Basha mbrëmë konfirmoi se fati i karriges së tij është më  shtrenjtë se fati I PD-së dhe I demokratëve në përgjigthësi” tha ai para mikrofonave po ndërkohë makian e Bashës kishte ikur nga selia.

©Lapsi.al


10 Comments

 1. Hajde titull leshi, jo po eci shpejt jo po eci avash. Po glorifikoni nje figure si Flamur Noka te ngjashem me Muc Qullin e Haxhi Qamilit. Me vjen keq per degradimin e lapsit qe vertete e kam lexuar me interes. Zoti ju kthefte ne binare.

  1. Lexoi “komentet” o “qytetar”, që të kuptosh arsyen se përse ky shkrim sulmon Bashën e merr në mbrojtje Flamur Nokën.
   Kaq i zgjuar është Flamuri, sa haron që Basha ka qenë në qeverinë Berisha ministri më i suksesshëm, e megjithate e paska sharë veten si “llum”
   Duket kjartazi se në Shqipëri ka një strukturë të mirëorganizuar mediatike majtiste , që po e shfrytëzon me dinakëri situaën mbrenda Partisë demokratike , me qëllim që ta shkatërojë ate plotësishtKëta përpiqen të krijojnë përceptimin se janë vetë “opozitarët” më tëegër të Ramës, por ama është kjart e lexueshme që i vijnë atij në ndihmë me propogandat e intrigat katundareske.

 2. Lexoi “komentet” o “qytetar”, që të kuptosh arsyen se përse ky shkrim sulmon Bashën e merr në mbrojtje Flamur Nokën.
  Kaq i zgjuar është Flamuri, sa haron që Basha ka qenë në qeverinë Berisha ministri më i suksesshëm, e megjithate e paska sharë veten si “llum”
  Duket kjartazi se në Shqipëri ka një strukturë të mirëorganizuar mediatike majtiste , që po e shfrytëzon me dinakëri situaën mbrenda Partisë demokratike , me qëllim që ta shkatërojë ate plotësishtKëta përpiqen të krijojnë përceptimin se janë vetë “opozitarët” më tëegër të Ramës, por ama është kjart e lexueshme që i vijnë atij në ndihmë me propogandat e intrigat katundareske.
  Shikojeni që nga titulli flagrant i gënjeshtërt.
  “Flamuri paska detyruar Bashën të iki me vrap”
  Ndërkaq duket kjartazi në video që Basha as ja ka varur fare “Mulit” po thjeshtë ka shkuar në punë të vet si gjithë të tjerët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *