• |
ide | kryesore

Adele mbështet publikisht këngëtaren e njohur: E dua Britney, jam e lumtur për të

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja e njohur Adele  ka shprehur publikisht  mbështetjen e saj për Britney Spears.


 Gjatë një lidhje të drejtpërdrejtë me ndjekësit e saj në rrjetin social, Instagram, Adele u pyet nga një fans nëse ajo mbështet lëvizjen #FreeBritney, një fushatë e nxitur nga fansat për t’i dhënë Britney autonomi nga kujdestaria e saj që ishte në fuqi që nga viti 2008. Këngëtarja u përgjigj se e adhuron Britney dhe e ka mbështetur gjithmonë.”Sigurisht, unë mbështes Britney Free. Unë e dua Britney.E kam takuar disa herë, e adhuroj absolutisht. Unë jam vërtet e lumtur për të”, deklaroi ajo.Mbështetja e Adele vjen pasi babai i Britney, Jamie Spears, u hoq si kujdestar i saj në një seancë gjyqësore që u mbajt në fund të shtatorit. Vendimi për të hequr Jamie erdhi pasi Spears  foli kundër konservatorizmit, duke e krahasuar atë me abuzim në një dëshmi që  dha në muajin qershor.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.