• |
ide | kryesore

Përmbytet anija në Libi, 15 emigrantë humbën jetën

-Instant, Arkiva, Planet

Të paktën 15 emigrantë humbën jetën në ujërat e Libisë, pasi anija me të cilën po lëviznin është përmbytur.


Komisioni i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatët, bëri me dije se trupat e 15 viktimave u gjetën nga dy anije të cilët mbërritën mbrëmjen e së hënës në bazën detare në Tripoli.


Ndërkohë bëhet me dije se 117 persona të tjerë kanë mbijetuar dhe iu është dhënë ndihma mjekësore.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.