• |
ide | kryesore

Zbardhet vendimi i Apelit të Posaçëm për Mediun: Nuk ka imunitet, ndaj tij mund të nisin hetimet në çdo kohë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Përmes një vendimi të marrë më 24 shtator, GJKKO ka rikthyer për hetim në SPAK dosjen e bujshme të Gërdecit, duke pranuar kështu kërkesën e prokurorisë dhe të familjes Durda për gjykim të Fatmir Mediut. Vendimi është marrë në apelin e GJKKO e cila ka rrëzuar një vendim të mëparshëm të shkallës së parë.


Sot ky vendim është zbardhur i plotë dhe është publikuar. Në vendim thuhet se çështja nuk është gjykuar.


“Nuk është gjë e gjykuar. Afatet e parashkrimit janë respektuar se është marrë i pandehur që në vitin 2009. Pengesa e imunitetit ishte përkohshme. Rënia e kushtit për pasur imunitet konsiderohet fakt i ri që hap rrugën e gjykimit”, thuhet ndër të tjera në vendimin e Gjykatës.

5 Comments

  1. Së për çfarë akuzohet nuk kuptohet akoma!!Mos e ndezi ky flakën në Gërdec???Dha gjë urdhër për ti vënë flakën????

  2. Madiu duhet te behet pentito e te tregoje emrin e kokes se oktapodit, emrin e atij apo atyre qe e kan urdheruar per te hedhur firmat ne kete afere korruptive qe u mori jeten 46 personave e u plagosen mbi 500. Eshte budallallek te hash koken tende per te shpetuar dike qe sot ska me asnje lloj pushteti

  3. A ka pasur llum në kohën e qeverisjes së PD? Padiskutim që po. Një pjesë e kemi pastruar, një pjesë nuk ia kemi dalë dot ta pastrojmë. Njerëz që kanë kontrata me inceneratorët. Njerëz që hapin gropa sot në Tiranë për të pastruar paratë. Njerëz që kanë frikë nga gjëmat e tyre dhe janë të shantazhueshëm nga Edi Rama dhe janë shantazhuar nga Edi Rama për t’i shërbyer Edi Ramës.O Gimi o loqja e salihut po pse enveri i vrau ato 6000 qytetare ne 40 vjet,qe ta kuptosh me mire pyet salihun pse e mbrojti kete Fat ziun

  4. Lojra te tipit te palloshit
    Ujku Ujku, Çakalli po ben kerdine.
    Vrisni Çakenjt me pare pastaj ekzekutoni kedo ujk qe ju del para.
    Ujku nje vret dhe e ha , ndersa Çakalli mbyt gjithe tufen .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu