• |
ide | kryesore

Zbulohet marrëveshja e Kate Middleton me Princ William para dasmës së tyre

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi, gazetari britanik Andrew Pierce ka zbuluar detaje të reja nga martesa e Kate Middleton me Princ William.


Sipas gazetarit, Kate duhej të bënte një marrëveshje me William për një sërë gjërash që lidheshin me jetën e tyre para martesës. Një nga gjërat që Dukesha e Kembrixhit ra dakord ishte  t’i bindej familjes mbretërore dhe që kurrë të mos shkaktonte telashe. “Kate hyri në një marrëveshje Faustiane (një marrëveshje në të cilën një person i jep diçka me rëndësi të madhe diçkaje që ka një përfitim material). Ajo do të jetë e qetë, do të jetë e bindur, do të jetë ambicioze. Do të duket bukur. Ai do të bëjë gjënë e duhur.Dhe nëse bëhet shumë e mërzitshme – shumë keq. Ajo do të bëjë një festë në Uells, do të ketë një darkë, do të bëjë një ngjarje bamirësie, do të jetë një grua që merr vaktin e saj. Por nuk do të trazojë ujërat. Ajo nuk do të informojë mediat. Ndryshe nga Diana, ajo nuk do të flasë me mediat drejtpërdrejt ose tërthorazi”, ka treguar Pierce për mediat. Kate dhe Princ William  u njohën për herë të parë së bashku në vitin 2001 në universitetin ‘St Andrewa’. Cifti nisi një  romancë dashurie më  2003 dhe u martuan së bashku më  29 prill 2011.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu