• |
ide | kryesore

Dalin në ankand sendet personale të Amy Winehouse (FOTO)

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se gati 800 sende të Amy Winehouse, kanë dalë në ankand.


Shumica e veshjeve të Winehouse kanë një çmim prej 2,000 deri në 4,000 dollarë. Drejtori ekzekutivi i ankadeve të Julien, Martin Nolan ka treguar për mediat se prindërit e këngëtares mendojnë se ka ardhur koha që të dalin në shitje të gjitha sendet e saj personale. “Ata e dinë që këto artikuj do të shkonin te fansat dhe koleksionistët, muzetë dhe investitorët në të gjithë botën që do të vazhdojnë t’i vlerësojnë, t’i shijojnë, t’i shfaqin ato.”, u shpreh Nolan. Amy ndërroi jetë në vitin 2011 nga helmimi prej alkolit.


Një përzgjedhje e veshjeve të Amy Winehouse, siç u pa gjatë ekspozitës publike të "Property From The Life And Career Of Amy Winehouse" nga Julien's Auctions.

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu