• |
ide | kryesore

Garda do mbrojë Bashën/ Reagon PD: Diversion i Ramës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pas daljes së vendimit të qeverisë që shtonte disa personalitete në mbrojtje nga Garda e Republikës ka reaguar Partia Demokratike.


Sipas saj nuk është e vërtetë që në ligj është shtuar tani edhe kreu i opozitës sepse ai ka mbrojtjen e Gardës që prej vitit 2007.


“Nëpër disa media Edi Rama ka propaganduar sot se Garda e Republikës do të mbroka Kryetarin e opozitës. Gjithçka për të hequr vëmendjen nga situata dhe për të bërë diversion.

Të paktën që prej 2007, Garda e Republikës ruan Kryetarin e opozitës, sipas ligjit dhe vendimeve të Këshillit të Ministrave 👇.

Për pasojë, edhe kryetari i PD, gjatë gjithë kohës, pa asnjë ndërprerje, ka qenë nën ruajtjen e Gardës së Republikës, siç legjislacioni në fuqi ka parashikuar” – thuhet në reagimin e PD. ©LAPSI.al

5 Comments

  1. duhet ruajtur kryetari i opozites nga cecenet e Sali Berishes Sali Maloku ka treguar qe eshte vrases gjakftohte si gjithe maloket

    1. Ik mer te qifsha rilindsen. E ruan Ramazani Lulin, pa merak. “Maloku”dhe “fushoku” te shkerdhefshin robt o bythqim lulishtesh!

  2. Eshte indinjuese dhe peshtiruese te shohesh sesi kjo turme perpiqet te helmoje debatin, duke vjelle vrer ndaj gjithkujt qe, me vullnetin e vet te lire, pozicionohet kunder Berishes. Me kujton gjyqet publike ne kohen e Enverit, ku turmat mblidheshin dhe kerkonin denime me vdekje per te akuzuarit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu