• |
ide | kryesore

Sherri me gruan nuk është gjë fare: Lucas Hernandez thirret në Madrid, rrezikon burgun në Spanjë

-Instant, Sport

Kënaqësia e fitores së Ligës së Kombeve me Francën tani është vetëm një kujtim i lumtur në familjen Hernandez, edhe pse kanë kaluar vetëm pak ditë. Nëse i vëllai që luan për Milan, Theo, e gjen veten në izolim pasi rezultoi pozitiv për Covid, më keq do të shkojë për Lucas. Mbrojtësi i Bayern Munich ka morrë një urdhër burgu nga Spanja për disa ngjarje që datonin në vitin 2017. Gjykata Penale numër 32 e Madridit e ka thirrur atë të paraqitet më 19 tetor dhe e ftoi të zgjidhte një burg për të vuajtur dënimin.


Arsyeja lidhet me një dënim të marrë që në 2017 pas një grindjeje me gruan e tij Amelia e cila, pas akuzave për abuzim në familje, e çoi atë në një dënim prej 31 ditësh të dobishme për shoqërinë, si dhe ndalimin për Lucas Hernandez të çdo kontakti edhe përmes mjeteve të tilla si telefoni, sms ose email. Të dy, megjithatë, vendosën të largoheshin gjithësesi për muajin e mjaltit, por pas kthimit të tij, më 13 qershor të të njëjtit vit, Lucas u arrestua për t’u liruar më pas.


Tani kërkesa e re për burgim mbërriti nga Madridi, jo aq për faktin e grindjes me gruan, por për mosrespektimin e vendimeve të gjyqtarit. Mbrojtja e Hernandez kërkoi që të ishte në gjendje ta shndërronte dënimin në punë të dobishme për shoqërinë, por pasi i kishte dribluar tashmë në një rast, gjyqtari hodhi poshtë mundësinë, duke ftuar mbrojtësin e Bayern Munich që të zgjedhë një burg në të cilin do të vuajë dënimin brenda 10 ditëve nga thirrja e caktuar për 19 tetor. Ndërkohë, shoqëria bavareze ishte në errësirë të plotë të situatës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *