• |
ide | kryesore

Aplikimi për Lotarinë Amerikane? Ambasada e SHBA udhëzon të interesuarit

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Më 5 tetor u hapën aplikimet për Lotarinë Amerikanë në Shqipëri. Aplikimet do të jenë të hapur deri më 10 nëntor, por jo të gjithë dinë sesi t’i ndjekin hapat e regjistrimit në mënyrën e duhur. Jo rrallë herë ndodh që qytetarë të ndryshëm të ofrojnë si shërbim hedhjen e lotarisë amerikane kundrejt pagesës.


Kjo ka bërë që Ambasada Amerikane në Shqipëri t’i kujtojë qytetarët që për të aplikuar për Programin e Vizave të Diversitetit nuk nevojitet asnjë lloj pagese.


“Po regjistroheni për Lotarinë Amerikane? Ju duhet të përgatisni dhe të dërgoni aplikimin tuaj. Kini kujdes nga ata që duan t’ju ndihmojnë për para,” shkruhet në postimin e ambasadës.

6 Comments

  1. ambasada ja fut kot se ambasada se di fare nivelin e trecerekut qe do te shkoje ne usa ,ata persona qe marrin para per kete e bej e per sherbimin pasi mileti sja ka idene sesi behet o plak

  2. O te qivja ameriken. Ka budallenj sa te duash qe i rren mendja se po shkove nr amerike ja ke hedhur. Nje rrene me bisht dhe sidomos ne ditet e sotme . Kush esht ne amerike e di shume mir kte pune po ja qe ka budallenj me shumice qe lene shtepi e katandi e njerez e shoqeri ne Shqiperi per tu perzier e duruar jevgjit e kinezet e indjanet e pakistanezet e turli lloj rracash pa lidhje. Amerika nje kazan rracash pa lidhje qe vrapojne nga mengjesi ne mbremje per te mbyllur muajin me sa me pak borxhe.

  3. Ore sikur i kemi aleate keta Yankee Dudes te far west dhe kjo nenkupton qe per ne shqipot s’duhet te fuksionoje kjo llotari e turpshme bizhozi pasi duhet te ishim nje nga vendet visa free per ne USA.
    E more shqipo ku e keni Ameriken e leshit?

  4. Ore sikur i kemi aleate keta Yankee Dudes te far west dhe kjo nenkupton qe per ne shqipot s’duhet te fuksionoje kjo llotari e turpshme bizhozi pasi duhet te ishim nje nga vendet visa free per ne USA.
    E more shqipo hajvane ku e keni Ameriken e leshit?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu