• |
ide | kryesore

Problemi i Moratas te Juventus, quhet Icardi e Vlahovic

-Instant, Sport

Alvaro Morata mund të mos blihet nga Juventusi në fund të sezonit pas huazimit dyvjeçar nga Atletico Madrid. Pavarësisht se gëzon vlerësimin e Allegrit dhe të gjithë mjedisit, bardhezinjtë mund të vendosin të kursejnë 35 milionët e destinuar për Colchoneros për t’i investuar ato në një mes Dusan Vlahovic dhe Mauro Icardit. Në atë rast, dyert e Tottenham do të hapeshin për Moratën me Fabio Paratici që e vlerëson shumë spanjollin.


Sipas AS, Morata gjithashtu mund të marrë pjesë në valsin e madh të sulmuesve verën e ardhshme. Vendimi i Vlahoviç për të mos rinovuar kontratën që skadon në 2023 me Fiorentinën ka hapur dyert për një largim dhe Juventus është një nga pretendentët për një nga sulmuesit më premtues në Evropë. Commisso është gati të nisë një ankand me një bazë oferte prej 70 milionë eurosh.


Pengesa tjetër për rikonfirmimin e Moratas te Juventus është Mauro Icardi, që te PSG është lënë në hije nga Messi, Neymar dhe Mbappé. Ish-lojtari i Interit është lodhur duke luajtur një rol mbështetës dhe, pas shumë vitesh interesimi, mund të bëjë një rikthim të bujshëm në Serie A me fanellën bardhezi.

Kush, nga ana tjetër, do të ishte gati ta priste me krahë hapur është Tottenham, i cili vështirë se do të jetë në gjendje të mbajë Henry Kane verën e ardhshme. Një enigmë e ndërlikuar që do të përmbyllet në atë, që, në letër, do të jetë një verë shumë e nxehtë për sulmuesit e gjysmës së Evropës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu