• |
ide | kryesore

Sulmi me shigjeta në Norvegji, autori ishte konvertuar në mysliman dhe kishte shfaqur shenja radikalizmi

-Instant, Lajme, Planet

Policia norvegjeze ka konfirmuar se autori i pesë vrasjeve me shigjetë ishte konvertuar së fundmi në mysliman dhe kishte filluar të shfaqte shenja radikalizmi. Autori i ngjarjes, që mbetet i paidentifikuar, ka rrëfyer tërë ngjarjen teksa hetuesit e merrnin në pyetje përgjatë natës. Viktima të sulmit janë katër gra dhe një burrë që variojnë nga mosha 50-70 vjeç.


Ndonëse autori i ngjarjes nuk është identifikuar nga policia, mësohet se armë të tjera përveç shigjetës janë përdorur gjatë agresionit.


 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu